Roof Type: Spadzisty dach

ThermoTechnology

Innowacyjny system izolacji ThermoTechnology®  redukuje zapotrzebowanie na energię do ogrzewania pomieszczeń. System zapewnia wysoką efektywność energetyczną okien dachowych i pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Zestawy okien dachowych dla Ciebie

Wpuść więcej światła do swojego wnętrza! Rozwiązania VELUX to kompletne systemy z zestawami montażowymi o wysokiej jakości zapewniające lepszą izolację i łatwiejszy montaż. Zamontuj okna obok siebie, by wpuścić do środka więcej światła dziennego i stworzyć atrakcyjniejsze, bardziej komfortowe wnętrze.

Okna dachowe otwierane od góry

Jeśli ścianka kolankowa ma wysokość od 80 do 130 cm, zalecany jest montaż okien dachowych otwieranych za pomocą górnego uchwytu. Pozwala to ustawić pod oknem meble i jednocześnie cieszyć się pięknym widokiem, a zamontowane na oknach rolety można obsługiwać ręcznie.

Wyjątkowe rozwiązanie

Zapanuj nad światłem w sypialni dzięki roletom dekoracyjnym 2w1 VELUX. Dzięki nim możesz sprawić, by w środku zapanował przyjemny półmrok lub możesz zasłonić je całkowicie, by móc wyspać się w ciemności. To rozwiązanie świetnie sprawdza się zarówno w sypialni, jak i w salonie. Oferujemy szeroki wybór wzorów i kolorów tak, aby pasowały do każdego wnętrza. 

Piękne sny

By poprawić równowagę między światłem dnia a ciemnością, dobrze jest zadbać o odpowiedni klimat w domu, montując zewnętrzne i wewnętrzne rolety do okien dachowych. Światło dzienne i ciemność nocy wpływają na wewnętrzny zegar biologiczny za sprawą hormonów – kortyzolu i melatoniny, odpowiadających za prawidłowy sen i produktywność w ciągu dnia.

Pomóż skupić się swoim dzieciom

Światło dzienne pobudza pracę mózgu i stymuluje produkcję witaminy D niezbędną do prawidłowego rozwoju kości. Z badań wynika również, że naturalne światło poprawia zdolność do nauki nawet o 15%. Pomaga dzieciom się skupić, dzięki czemu są bardziej produktywne i zadowolone.

Światło dzienne jest korzystne dla zdrowia

Dobrej jakości okna dachowe to inwestycja w przyszłość. Dlaczego? Ponieważ pozwalają wpuścić do domu dwa razy więcej światła dziennego niż okna fasadowe. A więcej naturalnego światła we wnętrzach to wrażenie większej przestrzeni, a także ciepły i przytulny klimat.

Mniej sztucznego światła

Możesz ograniczyć sztuczne oświetlenie, wpuszczając do domu więcej naturalnego światła. Mamy dla Ciebie proste wskazówki: zamontuj co najmniej jedno okno nad stołem kuchennym lub blatem kuchennym, by ograniczyć potrzebę oświetlenia elektrycznego. Jest to korzystne dla środowiska i pozwala zmniejszyć wydatki.

Oszczędność pieniędzy

Energooszczędne szyby w naszych oknach dachowych pozwalają ograniczyć zużycie energii w domu i zmniejszyć opłaty za prąd i ogrzewanie. Najnowsze modele pozwalają zaoszczędzić około 40% na kosztach ogrzewania.

Recykling

Ponad 92,5% naszych okien drewnianych nadaje się do recyklingu. Wskazuję to na jasny kierunek rozwoju firmy VELUX. Projektujemy produkty w taki sposób, aby były łatwe do zdemontowania i ponownego wykorzystania lub recyklingu, gdy osiągną koniec okresu użytkowania.

Korytarze też zasługują na światło dzienne

Przez okna dachowe wpuścisz światło dzienne w każdy zakątek swojego domu, nawet do ciemnych korytarzy. Idealnym rozwiązaniem dla takich miejsc są okna do dachów płaskich o nachyleniu 0–15°, które w połączeniu z dyskretnymi roletami tworzą doskonale dopasowane rozwiązanie. 

Wymiana okien dachowych

Wymiana starych okien dachowych na nowe przynosi wiele korzyści, takich jak poprawa komfortu cieplnego na poddaszu, zmniejszenie kosztów ogrzewania, zapobieganie wycieków wody i pozbycie się innych kłopotów związanych z konserwacją. Wymieniając stare okna dachowe, przygotujesz dom pod inteligentne rozwiązania przyszłości i zapewnisz lepszą i stałą wentylację.

Montaż okien dachowych

Produkty montażowe VELUX gwarantują komfort wewnątrz pomieszczenia i trwałość okien dachowych na długie lata. Rama izolacyjna, izolacja przeciwwilgociowa i paraizolacja ułatwiają prawidłowy montaż i zapewniają szczelność i odporność okien dachowych na niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Najlepsza przestrzeń dla dzieci

Jak każdy rodzic chcesz zapewnić swoim dzieciom przestrzeń do twórczych zabaw i nauki. Światło dzienne bardzo w tym pomaga i jest także ważne dla ich prawidłowego rozwoju. Montując odpowiednie okna dachowe, a nawet podwajając ich liczbę, wpuścisz do wnętrza naturalne światło i optycznie powiększysz przestrzeń, która stanie się jaśniejsza i bardziej otwarta.

Wnęka okienna

Profesjonalnie zamontowane okno dachowe jest osadzone we wnęce z estetycznym białym wykończeniem. Nasze wnęki okienne wykonane są z materiałów odpornych na wodę i wilgoć, a ich specjalna konstrukcja zapewnia miejsce na dodatkową izolację zapobiegającą występowaniu mostków termicznych.

Łatwe mycie okien

Zewnętrzne szyby okien dachowych można łatwo i bezpiecznie umyć od środka, ponieważ obracają się o 180° i są zabezpieczone specjalnym zamkiem blokującym, dzięki czemu podczas mycia nie trzeba ich przytrzymywać jedną ręką. Wystarczy tylko ściereczka i płyn do mycia okien.

Właściwa orientacja okien dachowych

Jeśli chcesz dobrze doświetlić poddasze, to pamiętaj, że powierzchnia okien dachowych VELUX powinna wynosić przynajmniej 15–20% powierzchni podłogi pomieszczenia. Niezwykle ważne jest również umiejscowienie okien dachowych. Okna dachowe zwrócone we wschodnią stronę zapewnią jasne światło o poranku, a w zachodnią wpuszczą do pokoju magiczne światło wieczoru.

Naturalna wentylacja

Czy wiesz, jaka jest jedna z największych zalet okien dachowych? Nie tylko wpuszczają światło dzienne na poddasze, ale także zapewniają wentylację niezbędną do utrzymania zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Otwarcie okna dachowego nawet na kilka minut, trzy lub cztery razy dziennie, pozwala skutecznie przewietrzyć dom. Taka wentylacja jest nawet trzy razy wydajniejsza niż przez okna fasadowe.

Przyjemny chłód latem

Nastały upały, a Ty chcesz mieć na poddaszu przyjemny chłód, ale także widok na otoczenie i mnóstwo letniego słońca. Nasze markizy pozwolą ograniczyć nagrzewanie, redukując bezpośrednie nasłonecznienie zewnętrznych szyb okien dachowych. Dzięki temu temperatura latem na poddaszu może być nawet o 5 stopni niższa, a co najważniejsze markizy nie ograniczają możliwości otwierania okien.

Zachowaj kontrolę!

Roleta zewnętrzna VELUX chroni wnętrza przed upałami latem i zatrzymuje ciepło w domu zimą. Jednocześnie daje możliwość pełnej regulacji przez cały dzień. Aby uzyskać dodatkowy efekt łagodzący ostre światło dzienne, możesz zamontować w oknach rolety wewnętrzne z naszej bogatej oferty.    

Ochrona z zewnątrz i wewnątrz

Szukasz jak największego komfortu w pomieszczeniach w dobrej cenie? Rozwiązanie jest tutaj! Zestawy rolet wewnętrznych i zewnętrznych pomogą Ci kontrolować ilość światła dziennego docierającego do Twoich wnętrz i zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się pokoi. Znajdź najlepszy zestaw rolet do swojego domu i skorzystaj z naszej promocji!